Akıllı ve Futuristik Tasmalar

, Adana Veteriner Kliniği, Aksesuar, TeknolojiAkıllı ve Futuristik Tasmalar
tasma uygulaması

Akıllı kedi ve köpeklerin, akıllı tasmaları pet marketinin yeni yıldızları. 

Dünyada yeni trend akıllı ve futuristik tasmalar, tasmaya bakış şeklini kökten değiştiriyor. Akıllı telefonlarla birlikte hayatımıza giren akıllı tasmalar, önceleri sadece yer belirtme, sağlık ya da eğitim alanında kullanılmak amacıyla dizayn ediliyordu. Bugün ise 3. jenerasyon akıllı tasma modelleri, onlarca farklı uygulamayla tüm bu özellikleri bir araya getirecek şekilde dizayn ediliyor.

Kedileriyle ve köpekleriyle yaşayanlar, hep onlara gerekli ilgiyi, eğitimi, egzersizi verip veremediklerinden kaygı duyarlar. Petlerini otele bırakma, bir başkasına emanet etme fikri hep korkutucudur. Pet otellerinin, köpek gezdirenlerin dahil olduğu skandallar gelir hemen akla. Ona iyi bakılıyor mu, köpeğiniz mutlu mu, eziyet ediliyor olabilir mi sorularının cevabını bu tasmayla bulmak mümkün.

Bu tasmalar sizin petinizin eğitiminden, diyetine,onun için gerekli egzersiz oranından ne kadar kalori harcadığına, psikolojik durumundan, fiziksel sağlığına kadar herşeyini detaylı görmenizi sağlıyor. Petin veterinerine, eğitmenine ve size gerekli tüm bilgiler veri bankasına depolanıyor.

Ben kendi eğitim alanıma bağlı kalarak köpeklerden bahsedeceğim. Ancak akıllı tasmaların hem köpekler, hem de kediler için üretilen onlarca farklı modeli var.

Bu yıl içinde satışa çıkması planlanan akıllı tasmalar kedi – köpek bakımı, psikolojisi, eğitimi ve sağlığı alanında çığır açabilecek özelliklere sahip. Akıllı tasmalar çok yakında, eğitmenlerden, veterinerlere, köpeği hasta, yaşlı ya da engelli olan kişilerden, sıradan köpek sahiplerine kadar herkesin “olmazsa olmazlar” listesinde yer alacak gibi görünüyor.

Son 10-15 yıldır kullanılan ve her gün yeni özelliklerle geliştirilen akıllı tasmaların hiç zararının olmadığını iddia etmek ise safça olur. Benim akıllı telefonum var, köpeğimin de akıllı tasması olsun aşamasına geçmeden önce farklı akıllı tasmaların sunduğu avantajlar ve dezavantajları doğru değerlendirmekte fayda var. Hayatımızdaki her üründe olduğu gibi, akıllı tasmalarıda doğru ve yerinde kullanarak faydaları maksimuma çıkarırken, dezavantajlardan korunmanız mümkün.

İncelediğimiz Akıllı Tasmalar

Whistle
Pet teknolojisi piyasasına Whistle aktivite monitorü ile giren Whistle, geçtiğimiz günlerde TAGG ‘ı bünyesine alarak ürün yelpazesine TAGG GPS akıllı tasmayı da ekledi. whistle.com

Pet teknoloji marketinde kararlılıkla ilerleyen markalardan. Tractive ürün çeşitliliği, Türkiye’nin de içinde olduğu 80 ülkeyi kapsayan satış ağı ve köpekler ve kediler için ürettiği ürünlerin yanı sıra işitme engelli köpeklerin eğitiminde kullanılan titreşimli tasmalarıyla dikkat çekiyor.
tractive.com/en

PetPace
Sağlıklı patinin olmazsa olmazları listesinde yer alan PetPace, köpeğinizin, kedinizin nabız, solunum hızı , vücut sıcaklığı gibi fiziksel verilerini kaydediyor, patinizin fiziksel sağlığına dair değişimleri anında size ve veterinerinize bildiriyor. Örneğin evdeki yaşlı köpeğinizin ya da kedinizin solunum hızı normalin çok altına düştü ya da yaz mevsiminde dışarıda oynarlarken çok susuz kaldılar, akıllı tasma hemen sizi uyarıyor.

Patinizi daha iyi anlamanızı sağlayan PetPace, onun fiziksel verilerini okuyarak size patinizin ne hissettiğini söylüyor. Patiniz bugün üzgün mü, yoksa mutlu mu? PetPace ile bu soruya cevap vermek artık çok kolay. Petpace petinizin sağlık bilgilerini networkte paylaşarak, veterinerlerinden köpeğinizin sağlık durumuyla ilgili tavsiyeler almanızı sağlıyor. petpace.com

Bize Ulaşın

Telefon: +90(533) 193 72 84

Son Yazılar

Hizmetlerimiz

Minik dostlarınız için geniş kapsamlı sağlık hizmetleri burada!

heypati beyaz seperatör

Teknolojik yatırımları artırarak, hekimlik bilgisini geliştirici her türlü eğitim programlarını takip ederek, amatör ruh ile profesyonel hizmet kalitesini sentezleyip, sadece gerekli olan tedavi seçenekleri ile hayvan refahını en üst seviyede tutmak birincil önceliğimizdir.

Randevu Almak İçin Tıklayın
2018-12-29T19:14:08+03:00

About the Author: