Evcil dostlarımız için dekoratif fikirler

, Adana Veteriner Kliniği, Aksesuar, Hayvan Dostu Mekanlar, ModaEvcil dostlarımız için dekoratif fikirler
evcil dostlarımız içim dekoratif ürünler

Evlerimizde onlara göre değişiklikler yaparak hem kendimiz hem de evcil dostlarımız için daha konforlu ve neşeli bir ortam ortaya çıkarmak mümkün.

Özel yataklar

Kediler de köpekler de evde geçirdikleri zamanın büyük kısmını uyuyarak geçirirler. Uyku keyiflerine bu kadar önem veren dostlarımız için elbette uyudukları yer de oldukça önemlidir. Eğer kedinizin ya da köpeğinizin kendilerine ait bir uyuma alanları yoksa o halde evin çeşitli yerlerini yatak ilan edebilirler. Bu da tabii ki koltuklarınızın, yatağınızın, halılarınızın çok daha fazla tüylenmesi ve evinizin temizliğinin zorlaşması anlamına geliyor. Bunun önüne geçmek için birbirinden şık kedi ve köpek yataklarını dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz. Oturma grubunuza uyumlu bir köpek yatağı, emin olun köpeğinizin de çok hoşuna gidecektir çünkü kendilerine ait bir eşyalarının olması onları her zaman sevindirir. Eğer kedi veya köpeğiniz evinizin her odasında özgürce dolaşabiliyor ve uyuyorsa, her odaya bir pet yatağı almanızı ve sizinle birlikte uyuyan ve uyanan sevimli dostunuzu mutlu etmenizi tavsiye ediyoruz.

Mama saklama kovaları

Mama kapları kadar epey yer kaplayan mama kutularının da içinde bulundukları odanın görüntüsüne olumlu ya da olumsuz bir katkı yaptıklarını unutmayın. Eğer kedi veya köpek mamasını ambalajlarıyla odanın bir köşesine koyuyorsanız bu mutlaka bir görüntü kirliliği yaratıyordur. Şık bir mama kovası çok daha şık ve derli toplu bir görünüm yaratır.

Koltukları değil sehpayı tırmalasın!

Kedili evleri en çok belli eden özelliklerden biri de koltuk kenarlarındaki hasarlardır çünkü tırnaklarını düzenli olarak bilemek kediler için içgüdüsel bir ihtiyaçtır. Siz düzenli olarak tırnaklarını kesseniz de bu içgüdü sayesinde kediniz yine de koltuklarınızı, sandalyelerinizi, bazen halılarınızı tırmalamaya devam edecektir. Kedilerin bu tip mobilyaları tırmalamasının sebebi bu mobilyaların tırnaklarına iyi gelmesi elbette. Yani koltuk takımızda tırnak izleri istemiyorsanız o halde onun tırnakları için daha iyi bir öneri getirmelisiniz. Farklı modellerde tırmalama tahtaları kullanabilirsiniz, ama kedi severler bilirler ki tırmalama tahtaları bazı kedilerin hiç ilgisini çekmiyor. O halde onlara karşı koyamayacakları bir teklif götürün: Masif ahşap kütükler! Doğada kediler tırnaklarını ağaçlarda törpülüyor, bunun için de rahatlıkla tırmalayabilecekleri kütükler hem modern ve doğal görünümlü bir aksesuar olarak, hem de kullanışlı bir sehpa olarak evinizi süsleyecek olan karşı konulmaz bir tırmalama eşyası!

Bize Ulaşın

Telefon: +90(533) 193 72 84

Son Yazılar

Hizmetlerimiz

Minik dostlarınız için geniş kapsamlı sağlık hizmetleri burada!

heypati beyaz seperatör

Teknolojik yatırımları artırarak, hekimlik bilgisini geliştirici her türlü eğitim programlarını takip ederek, amatör ruh ile profesyonel hizmet kalitesini sentezleyip, sadece gerekli olan tedavi seçenekleri ile hayvan refahını en üst seviyede tutmak birincil önceliğimizdir.

Randevu Almak İçin Tıklayın
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
2019-10-14T19:26:36+03:00

About the Author:

Yorum Yap